دیتالایف انجین فارسی
نحوه ی نوشتن ماژول - جلسه 2
برای نوشتن در نسخه های بالاتر از 8.2، مراحل خیلی ساده تر شده اند. در واقع این مقاله مکمل جلسه 1 میباشد و شما می توانید با استفاده از مطلب قبلی (نحوه ی نوشتن ماژول - جلسه 1) نوشتن ماژول را آغاز کنید البته با این تفاوت که نیازی به ویرایش هیچ فایل php نداشته باشید.
در این جلسه توضیح مختصری در این مورد ماژول نویسی در دیتالایف انجین بدین صورت میدهیم.
نحوه ی نوشتن ماژول - جلسه 1
سطح : مقدماتی و متوسط
با سلام به همه ی دوستان عزیز
شاید جای یه مقاله راجع به نحوه ی نوشتن یه ماژول استاندارد و صحیح برای دیتالایف انجین خالی بود. به نظرم ضروری اومد که اون رو اینجا برای دوستانی که مهارتی در php دارن و می خوان شروع کنن به ماژول نویسی، مطرح کنم. باشد که سبب خیر شده و رونق ماژول نویسی به شکل استاندارد و پیشرفته شود. البته من به هیچ وجه اینجا قصد ندارم به شما php یاد بدم. فرض در این مقاله براین هست که شما php وارد هستید.
در اول به نظر نوشتن ماژول برای دیتالایف انجین کمی پیچیده می یاد اما به اون پیچیدگی هم که فکر می کنید نیست. شاید اولش وقتی به دیتالایف انجین برخورد می کنید کمی گیج بشید. طبیعیه. نگران نباشید. بعد از کمی کار با اون از ساختار برنامه نویسی اون لذت می برید. اصول مهندسی نرم افزار به طور منطقی توش دنبال شده و کافیه شما کمی باهاش کار کنید. اگه زیرک باشید (که ان شاء الله حتماًهستید) به سرعت مراحل آشنائی با ساختار دیتالایف انجین و نحوه ی ساخت ماژول رو برای اون یاد می گیرید.