دیتالایف انجین فارسی

آشنائی با قابلیت جستجو در فیلدهای اضافی

تاریخ انتشار: 24 مرداد 1391
ارسال کننده: IMP
یکی از قابلییت های منحصر بفرد و بسیار جالب دیتالایف انجین، فیلد های اضافی آن میباشد. در حالت عادی هنگامی که شما از فیلد های اضافی استفاده میکنید و چیزی در آن مینویسید، میتوانید متن مورد نظر خودتون رو در مطالب سایت به نمایش بگذارید. اما اگر بخاهید مانند سیستم تگ های دیتالایف انجین، تمامی مطالبی که برای مثال در یک فیلد اضافی شبیه به هم هستند را نمایش بدهید چه کار میکنید؟

از نسخه 9.5 دیتالایف انجین، قابلیت جدیدی به سیستم اضافه شده است که بوسیله آن میتوانید تمامی مطالبی که در فیلدهای اضافی آنها، یک متن مشترک قرار گرفته شده را به نمایش بگذارید. برای نمونه، فرض میکنیم که شما یک وبسایت آموزشی در اختیار دارید و برای سیستم عامل های مختلف مطلب منتشر میکنید. شما هنگامی که فیلد اضافی برای مطالب درست میکنید حتمآ به گزینه زیر که در تصویر مشخص کردم برخورد کرده اید:

آشنائی با قابلیت جستجو در فیلدهای اضافی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، ما یک فیلد اضافی با نام os ایجاد کرده ایم که بوسیله آن تصمیم داریم به کاربر نشان بدهیم که مطلب ما برای کدام سیستم عامل میباشد. در قسمت پائین صفحه ما گزینه "استفاده از این فیلد، به صورت لینک" را نیز انتخاب کرده ایم. حالا هنگام ارسال مطلب جدید، در قسمت فیلد اضافی ساخته شده تایپ میکنیم "Windows" سپس مطلب خود را منتشر میکنیم.

حالا هنگامی که مطلب خود را در سایت مشاهده کنیم، متوجه میشویم که متنی که داخل فیلد اضافی مطلب قرار داده بودیم به صورت یک لینک در آمده است که میتوان بر روی آن کلیک کرد. هنگامی که کاربر بر روی کلمه "Windows" کلیک بکند، صفحه جدیدی باز میشود که آدرس آن شبیه به تصویر زیر میباشد:

آشنائی با قابلیت جستجو در فیلدهای اضافی

در این صفحه جدید که باز میشود شما میتوانید لیست تمامی مطالبی که در قسمت فیلد های اضافی آنها کلمه "Windows" استفاده شده است را مشاهده کنید. شما حتی اگر چندین فیلد اضافی مختلف هم ساخته باشید و در هرکدام از آنها کلمه "Windows" را هم استفاده کرده باشید، میتوانید آن مطلب را نیز بعد از کلیک کردن با روی "Windows" مشاهده کنید. دقیقا همانند سیستم تگ های مطالب.

این قابلیت دیتالایف انجین به دلیل اینکه قبلا در مورد آن صحبتی نشده بود و در ترجمه دیتالایف انجین به فارسی، توضیحات اضافی آن حذف شده است، در نتیجه برای کاربرانی که آشنائی با سیستم نداشتند و یا تازه به جمع استفاده کنندگان دیتالایف انجین پیوسته اند تقریبا بلا استفاده مانده بود.

کاربرانی هم که از نسخه های 9.5 به پائین دیتالایف انجین استفاده میکنند، چنانچه تمایل داشتند که از این قابلیت استفاده کنند، میتوانند هک مربوط به این کار رو نصب کنند. برای بدست آوردن این هک هم میتوانند از گوگل استفاده کنند.
  14 نفر (13 کاربر و 1 میهمان) از این مطلب تشکر کرده اند.
  تشکر
  مدیر بخش قالب ها
  24 مرداد 1391 - 22:55
  دستت درد نکنه علیرضا جان flower
  همیشه برام سوال بود که "استفاده از این فیلد، به صورت لینک" چیکار میکنه ...!!!؟؟؟
  خداروشکر به کمک تو این سوالم برطرف شد donoghted
  مدیر سایت
  25 مرداد 1391 - 12:31
  آره برای من هم سوال بود
  مرسی که مثل همیشه دانشت رو در اختیار ما گذاشتی
  pray

  --------------------
  عضو سایت
  28 شهریور 1391 - 00:23
  ممنون من خیلی از دیتالایف انجین لذت میبرم

  عضو سایت
  05 مهر 1391 - 13:18
  جالب بود ؛ ممنون.

  --------------------
  عضو سایت
  05 مهر 1393 - 14:17
  آموزش جالبی بود . فقط لطفا تصاویر رو اصلاح کنید . Not Found میدن .
  جهت ارسال نظر، فرم زیر را تکمیل نمائید:
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:

   
  پررنگکج خط دارخط دار در وسط|سمت چپوسط سمت راست|قرار دادن شکلکانتخاب رنگ|پنهان کردن متنقراردادن نقل قولتبدیل نوشته ها به زبان روسیقراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی شود