دیتالایف انجین فارسی

دیتالایف انجین فارسی

پشتیبان رسمی سیستم مدیریت محتوا

فیدبرنر چیست؟

فیدبرنر چیست؟

فیدبرنر چیست؟


فیدبرنر چیست؟


1. خروجی atom برای rss
2. ایجاد خبرنامه که و ارسال جدید ترین مطالب به صورت خودکار به ایمیل
3.ساخت بنر فلش و نمایش آخرین مطالب داخل بنر
4.نمایش آمار بازدی هایی که د از طریق rss صورت گرفته
و...

Feedburner شرکتی است در شیکاگو که در زمینه خدمات رسانی به رسانه های تحت وب مانند وبلاگها ، وب سایت ها فعالیت می کند. و اخیراً توسط گوگل خریداری شده است. فیدبرنر ابزارهای متنوعی را از مبتدی تا حرفه ای در اختیار صاحبان وبلاگها و وب سایتها قرار می دهد تا خروجی های بهتری برای سایت های خود فراهم آورند. یکی از مهمترین وب سرویس هایی که فیدبرنر ارائه می کند مربوط به خروجی آر اس اس، فید یا همان خوراک می باشد.

چه نیازی است به فیدبرنر؟ ( این مبحث یکم طولانی ، ولی به درد بخور . خوندش ضرر نداره )

امروزه اکثر سایت ها خودشان دارای خروجی خوراک هم هستند. پس دیگر چه نیازی است به ابزارهایی مثل فیدبرنر؟

معمولاً سیستم های تولید و مدیریت محتوای تحت وب از جمله سایت ها، تنها به تولید خروجی خوراک می پردازند و پس از آن شما هیچ نظارتی بر خروجی تولید شده ندارید و حتی نمی توانید آمار درستی از افرادی که از طریق خوراک به مطالب تان دسترسی پیدا می کنند، بدست آورید.

این در حالی است که سرویس هایی مانند فیدبرنر امکان ترکیب چند خروجی خوراک مختلف و ارائه یک خروجی واحد، امکان آمارگیری از خوانندگان خوراک، امکان شکل دادن به خروجی خوراک، و… را برای شما فراهم می کند. بطور خلاصه شاید بتوان اینگونه گفت که فیدبرنر مدیریت خوراک تان را به خود شما می سپارد.

ثبت نام در فیدبرنر !

1. ابتدا شما باید یه اکانت جی میل داشته باشید .که در نظرات پست یا انجمن تاپیک رو میزنیم تا براتون دعوتنامه ارسال کنیم .

2. بعد از دریافت دعوتنامه و ساخت اکانت در گوگل به این بخش برید ورود به فیدبرنر

3. آدرس rss خودتون رو وارد کنید :

فیدبرنر چیست؟4.در این قسمت سرتیتر و همچنین لینک دلخواه فیدبرنر رو یادداشت کنید:

فیدبرنر چیست؟5.فیدبرنر به شما تبریک می گوید! خروجی جدید سایت با موفقیت فعال شد. حالا شما می توانید خروجی خوراکتان را بهبود ببخشید و آمار خوانندگان آنرا دنبا نمائید.

فیدبرنر چیست؟6.این قسمت مربوط به سیستم پادکست هست و شما NEXT رو بزنید .7. این قسمت مربوط به ابزارهای فیدبرنر هست . تیک بزنید و NEXT بزنید

فیدبرنر چیست؟


8.مراحل به پایان رسید .
تغییر اطلاعات خوراک ساخته شده

اگر احیاناً در هنگام ساخت خوراک اشتباهی رخ داده است، هیچ مشکلی نیست و شما هر زمان که بخواهید براحتی می توانید، عنوان خوراک، آدرس منبع و آدرس خروجی آنرا تغییر دهید.

برای این کار پس از وارد شدن به فیدبرنر، در گوشه سمت چپ و بالای صفحه، روی My Feeds کلیک کنید تا لیست خوراکهایی که با فیدبرنر مدیریت می کنید ظاهر شود. روی خوراک مورد نظر کلیک نمائید تا به صفحه مدیریت آن منتقل شوید.

زیر عنوان خوراک اگر روی گزینه Delete Feed کلیک کنید می توانید آنرا حذف نمائید. و چنانکه قصد انتقال این خوراک را به یک حساب کاربری دیگر در فیدبرنر دارید، از طریق Transfer Feed می توانید اقدام کنید.

اما برای ویرایش کردن مشخصات اصلی خوراک، روی گزینه Edit Feed Details کلیک کنید و تغییرات رو اعمال کنید .آنالیز آمار بازدیدکنندگان خوراک در فیدبرنر

پس از ثبت خوراک جدید در فیدبرنر حالا می توانید از ابزارهای آن استفاده کنید. اولین دسته از ابزارها در بخش Analyze وجود دارند و شامل ابزارهای آمارگیری و آنالیز و بررسی آمار بازدیدکنندگان و خوانندگان خوراکها هستند.

اگر عمر خوراکی که در فیدبرنر ساخته اید کمتر از ۲۴ ساعت باشد، ممکن است در این بخش با پیغام Your Feed is so new روبرو شوید. در این زمان بهتر است فعلاً از خیر آمارها بگذرید و به سایر بخشها بپردازید.

در بخش Feed States همانگونه که در شکل زیر ملاحظه می فرمائید دو شاخص subscriber و reach وجود دارد.

فیدبرنر چیست؟


subscribers تعداد درخواستهایی است که در زمانی معین به خروجی خوراک شما رسیده است. شامل انسان ها و رباتهایی که این درخواست را ارسال نموده اند.

reach تعداد دفعاتی است که خوراک شما در زمان مشخص شده خوانده شده است.

برای درک بهتر این دو مقدار موضوع را با یک مثال بسط می دهم.

آنگونه که از شکل بالا بر می آید در بازه زمانی ۱ تا ۳۰ آگوست، بطور متوسط ۵۲۷ نفر/نرم افزار عضو خوراک بوده اند. اما در این بازه همه اعضا مطالب آنرا نخوانده اند و فقط ۴۹ نفر آنها را از دیده گذرانده اند.

اگر روی گزینه See more کلیک کنید، می توانید اطلاعات جامعتری از مشترکان و خوانندگان خوراک وبلاگتان بدست آورید. از جمله اینکه از چه خوراک خوانها یا مرورگرهایی، استفاده می کنند.

فیدبرنر چیست؟


در همین قسمت اگر روی هر یک از ستونهای نمودار ستونی کلیک کنید، می توانید به آمار آن روز به خصوص دسترسی پیدا نمائید. همچنین از منوی کشویی بالا (Show state for) میتوانید بازه زمانی مورد نظرتان را مشخص کنید.

در ستون کناری سمت چپ، بعد از Subscribers، گزینه Live Hits وجود دارد. در این بخش آمار ۲۵ دسترسی آخر به خوراک وبلاگتان موجود است. و شما می توانید علاوه بر زمان آخرین دسترسی ها، از نوع خوراک خوان و کشوری که از آنجا دسترسی صورت پذیرفته است، هم اطلاع پیدا کنید.

بعد از Live Feed Hits به Item Use میرسیم، که در آن مشخص می شود روی هر یک از پستهای خوراک وبلاگتان، در بازه زمانی مشخص چند کلیک شده است.

همانگونه که مشاهده فرمودید در بخشهای مذکور آمار استفاده های مطلوب و درست از خوراک وبلاگتان نمایش داده می شوند. اما فیدبرنر بخشی هم با عنوان Uncommon Uses دارد که در آن لینک وب سایتها و وبلاگهایی که تمام یا بخشی از مطالب وبلاگتان در آنها قرار گرفته اند را لیست می نماید. همانگونه که از نامش پیداست فیدبرنر این استفاده ها را نامعمول می داند. برخی از سایتهای لیست شده جاهایی هستند که به گوشه ای مطلب شما با ذکر منبع پرداخته اند و برخی دیگر منبع را ذکر ننموده اند. شما می توانید در لیست ارائه شده سایتها را از هم باز بشناسید و آنهایی که استفاده درستی از مطالبتان کرده اند و برایتان آشنا هستند را بعنوان Known مشخص نمائید.

و در انتها همه آمارهای خوراکتان را می توانید از بخش Export بصورت فایل Excel یا CSV بکآپ بگیرید یا برون ریزی کنید.


آنالیز آمار بازدیدکنندگان سایت در فیدبرنر

فیدبرنر علاوه بر آماری که از تعداد خوانندگان خوراک می دهد، این قابلیت را دارد که آمار بازدیدکنندگان سایت را نیز بدست آورد. برای این کار به گزینه Site States مراجعه کنید.

اگر زیر این بخش با پیغام Site States are not Active مواجه شدید، بدین معناست که این قابلیت برای سایتی که خروجی موردنظر از آنجا تامین می گردد، فعال نشده است. برای فعال سازی روی لینک ?Dare to be different کلیک کنید.فیدبرنر چیست؟در تنظیمات ارائه شده در زیر بخش For my site, track گزینه اول را تیک بزنید تا این قابلیت برای شما فعال شود. پس از آن لازم است که منطقه زمانی خودتان را نیز مشخص نمائید.

چنانچه IP کامپیوتر شما یکتاست و تغییر نمی کند، می توانید گزینه Exclude visits from this computer را نیز تیک دار نمائید تا در آمارها ورود و خروجهای شما ثبت نشوند.

در انتها لازم است از منوی کشویی Get the HTML code سکوی انتشار وبلاگتان را انتخاب کنید و کد مربوط به آن سکو را دریافت نمائید و در قالب وبلاگتان جاگذاری کنید تا فیدبرنر بتواند آمار دسترسی ها به سایتتان را ثبت نماید.

مثلاً اگر گزینه Wordpress 1.x 2.x را انتخاب کنید، صفحه ای باز خواهد شد که یک کد جاوا اسکریپت در آن وجود دارد و بصورت تصویری به شما آموزش می دهد که این کد را در چه جاهایی از قالب وبلاگتان باید جاگذاری نمائید.

اگر سکوی وبلاگ نویسی شما در لیست موجود نمی باشد، یا اینکه خواهان دستکاری کردن در کد جاوای داده شده هستید، گزینه others را از لیست انتخاب کنید.

اگر مراحل فوق را به درستی انجام دهید، از این پس فیدبرنر علاوه بر آمار بازدید خوراک، آمار بازدید سایتتان را نیز به شما نمایش می دهد. که این آمار شامل بازدیدکنندگان، صفحات بازدید شده، ورودی ها و خروجی ها می باشد.

ادامه مطلب در صفحه بعد .....

نظرات کاربران
haray در 08 فروردین 1388 - 03:55 گفته:
عضو سایتنظرات: 79

ممنون سالار جان

Mhk1369 در 08 فروردین 1388 - 11:27 گفته:
عضو سایتنظرات: 77

ممنون smile

علی محرمی در 08 فروردین 1388 - 11:31 گفته:
عضو سایتنظرات: 107

مطلب بسیار کامل و جالب و به درد بخور بود. فقط یه سوال در دیتالایف انجین فایل rss به صورت xml موجود نیست و همچنین در root هم نیست (engine/rss.php) این که مشکلی ایجاد نمیکنه؟

--------------------

SalaR در 08 فروردین 1388 - 12:32 گفته:
مدیر بازنشستهنظرات: 312

alisoftware,

واقعاً خسته نباشید . wink . سیستم به این عزمت مگه میشه rss نداشته باشه . شما تو مسیر سایتت www.site.com/rss.xml رو بزن . rss سایتت رو ببین .

تو فایرفاکس هم میتونی در قسمت آدرس بار . ار اس اس رو ببینی

Faraz4u در 08 فروردین 1388 - 13:18 گفته:
عضو سایتنظرات: 7

سالار جون خسته نباشی

مرسی . جالب بود

Murtaza.A در 09 فروردین 1388 - 09:28 گفته:
عضو سایتنظرات: 78

واقعاً معلومات جالبی بود خوشم آمد ps-smile

علی محرمی در 09 فروردین 1388 - 18:18 گفته:
عضو سایتنظرات: 107

SalaR,
خوب پس چرا وقتی ما سیستم رو دانلود می کنیم همچین فایلی نمی بینیم؟ ورژن 7.5

--------------------

alifx4 در 10 فروردین 1388 - 10:19 گفته:
عضو سایتنظرات: 298

مرسی

tak2net.ir در 28 فروردین 1388 - 14:37 گفته:
عضو سایتنظرات: 7

مرسی

asiyai در 12 مرداد 1388 - 12:17 گفته:
عضو سایتنظرات: 1

خواهش می کنم برام دعوتنامه رو ارسال کنید
[email protected]

اینم آدرس سایتمهamin.danagig.ir

smojtaba1989 در 26 اسفند 1388 - 22:05 گفته:
عضو سایتنظرات: 12

قسمت ورود به فید برنر کار نمی کنه . چرا ؟؟؟؟؟

MehranKeshavarz در 13 دی 1389 - 00:26 گفته:
عضو سایتنظرات: 37

مرسی بار اطلاعاتیم بالا رفت

m2download در 03 آبان 1390 - 14:34 گفته:
عضو سایتنظرات: 18

چرا عکس ها رو خوب جایی آپلود نمی کنید که امن باشه.

555 در 12 دی 1391 - 07:32 گفته:
عضو سایتنظرات: 27

سلام دوستام
من یه مشکلی دارم

میخواهم مطالب جدید یک سایت را هر چند روز یک بار به طور کامل به سایت خودم انتقال بدم !
این کار رو از طریق rss اون سایت انجام دادم
یعنی ار اس اس اون سایت رو تو فهرست کانال های RSS وارد کردم و مطالب رو فراخوانی کردم

اما متاسفانه فقط تیتر اون مطالب اومده و کلیه نوشته هاش نیومده ؟
چه کنم ؟
کسی میتونه راهنمایی کنه

ارسال نظر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود؟ کلیک کنید!