قوانین و سیاست های کلی

قوانین عمومی:

1- تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، اشتراک آن كاربر در اولین فرصت توسط مدیریت حذف و دسترسی وی به سایت محدود خواهد شد.

2- در صورت مشاهده هرگونه بی احترامی به كاربران، مدیران و مسئولان سایت، با كاربر مربوطه برخورد و در صورت لزوم دسترسی وی به سایت قطع خواهد شد.

3- از پرداختن به مسائل حاشیه ای و دخالت در نحوه مدیریت جداً خودداری نمائید.

4- در صورت داشتن هرگونه اظهار نظر و یا انتقاد در مورد مدیریت سایت و یا دیگر مسائل مربوط به دیتالایف انجین، به بخش تماس با ما مراجعه نمائید و مشکل را با کاربران ارشد در میان بگذارید.

5- وارد کردن ایمیل معتبر برای عضویت در سایت امری است الزامی. در صورت گزارش یک ایمیل نامعتبر، بلافاصله نام کاربری صاحب آن ایمیل بسته خواهد شد.

6- امضاء کاربر، انجمن و سایت محلی مناسب برای تبلیغات نمی باشند. درصورت گزارش هرگونه سوء استفاده، مدیریت با آن فرد برخورد خواهد کرد.

7- در صورت داشتن هرگونه شکایت لطفا با مدیریت در میان بگذارید.

8- استفاده از نوشتار فینگیش (finglish) بجای متون فارسی مجاز نمی باشد.

 

حقوق کاربری و محدوده کاربران:

1- از ارسال مطالب تکراری، بی نظم و مطالبی که دارای ارزشی نیستند خودداری نمائید.

2- از ارسال پیام های بی ربط و بی موضوع به مدیران خودداری نمائید.

3- استفاده از الفاظ نادرست در نظرات، پیام ها و مطالب خود جداً خودداری نمائید.

4- در صورتی كه تشخیص داده شود فعالیت های یك كاربر بر خلاف قوانین بوده دسترسی وی برای همیشه به تمامی بخش های سایت قطع خواهد شد.

5- استفاده از دکمه تشکر برای قدردانی از نویسنده مطلب مورد نظر، بهترین راه می باشد.

6- ارسال نظرات بی محتوا و اسپم خلاف مقررات است و منجر به بسته شدن امکان ارسال نظر کاربر می شود.

7- بهترین راه برای انتقاد از یک کاربر ارسال پیام خصوصی به او می باشد.

8- رسیدگی به مطالب ارسال شده توسط خودتان برای رفع مشکلات یا پاسخ به سوالات کاربران در رابطه با آن مطلب، الزامی می باشد.

 

 

قوانین تالار های گفتمان:

 

قوانین عمومی:

1- لطفا در هنگام مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمنهای نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید.

2- لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می شود خودداری فرمایید.

3- در صورتی که پاسخ دقیق یک سوالی را نمی دانید، هرگز نظر خود را ارسال نکنید و سوال کننده را به اشتباه میندازید.

4- پیش از ارسال سوال خود در انجمن سوالات، انجمن مربوطه را به دقت جستجو نمائید. زیرا ممکن است کاربر دیگری پیش از شما سوالتان را پرسیده و جواب قانع کننده ای گرفته باشد.

5- انتخاب عنوانی درست و معتبر برای تاپیک های خود امری است الزامی.

6- ایجاد تاپیک های غیراخلاقی، سیاسی و دیگر مسائل نامربوط به سیستم دیتالایف انجین باعث اختلال در انجمن می شود.

7- از ایجاد تاپیک های تبلیغاتی جداً خودداری نمائید.

8- با ایجاد تاپیک ها یا پاسخ های غیر مربوط باعث اختلال در انجمن نشوید.

 

قوانین پاسخ دهی به مباحث:
1- کاربران چه در هنگام ارسال سوال و یا در هنگام جواب دادن به سوالات دیگران باید رعایت ادب و احترام را بنمایند و از ارسال هر گونه مطلب با محتوایی که افراد دیگر را به واکنش تحریک کند جدا پرهیز کنند ، مطمئن باشید در صورت بروز چنین مشکلی با کاربر یا کاربران خاطی برخورد خواهد شد.
2- هیچ کاربری حق ندارد خود را جانشین مدیران و مسئولان سایت بداند. اگر کاربران در میان پست ها با موردی برخورد کردند که قوانین سایت را نقض شده به هیچ عنوان حق ندارند شخصا وارد عمل شده و با کاربر خاطی برخورد کنند. کاربران می توانند در این گونه شرایط موضوع را به اطلاع مدیریت برسانند تا آنها پیگیری کنند .
3- کاربران دقت کنند که اگر در مورد مطلب خاصی اطلاعات کافی ندارند از راهنمایی فردی که سوال پرسیده خودداری کنند چون در این گونه مواقع اکثرا این قبیل راهنمایی ها منجر به گمراهی شخص سوال کننده خواهد شد. اجازه بدهید شخصی که در مورد آن مطلب اطلاع کافی دارد به آن پست جواب دهد.
4- کاربران دیتالایف انجین فارسی موظف هستند که حق نشر (copyright) سایت های دیگر را به طور کامل رعایت کنند و از ارسال مطالبی دارای حق نشر بدون اجازه صاحب در این سایت خودداری کنند. در این گونه شرایط مسئولیت عمل انجام شده با فرد خاطی خواهد بود و این سایت هیچ مسئولیتی در قبال این گونه سوء استفاده ها ندارد.
5- کاربران باید دقت کنند که پست های ارسالی آنان باید حالت عادی داشته باشد. منظور اینکه از استفاده بیش از حد از صورتک ها ، استفاده از فونت با اندازه بزرگ و یا بسیار کوچک و یا تغییر دادن رنگ متن در مواقعی که احتیاجی به تغییر رنگ نیست ، در پست های مجاز نیست و این قبیل پست ها ویرایش شده و به کاربر تذکر داده خواهد شد. استفاده از علائمی نشانه گذاری همچون علامت سوال و یا علامت تعجب به تعداد زیاد ممنوع بوده و این گونه پست ها نیز ویرایش خواهد شد.
6- کاربران باید دقت کنند که در زمان ارسال پست بهترین عنوان را برای پست خود انتخاب کنند که نمایانگر محتوای مطلب ارسالی باشد. اگر عنوان شما حاوی کلمات انگلیسی است حتما این کلمات را به همان شکل انگلیسی بنویسید و از نوشتن کلمات انگلیسی با حروف فارسی خودداری کنید (مثلا به جای استفاده از کلمه چت بنویسید chat ) . استفاده از کلماتی همچون "کمک کنید" و یا "این چرا اینطوریه" و از این قبیل عنوان ها ممنوع است و باید عنوان خود را با دقت و با توجه به مطلب ارسالی خود تنظیم کنید. در صورت بروز چنین مشکلی تاپیک کاربر قفل و برای بار اول به کاربر تذکر داده می شود و در صورت بروز مجدد از ابزار های مدیریتی استفاده خواهد شد.
7- ارسال مطالب بی محتوا (spam) و یا مطالب تبلیغاتی در هر شرایطی و در هر شکلی ممنوع است و همچنین اگر یک کاربر در خواست کاری از کاربری دیگر را دارد باید این قبیل درخواست ها را از طریق پیغام خصوصی پیگیری کند و ارسال پست برای درخواست انجام کار از شخصی خاص در محیط عمومی سایت صحیح نیست و ممنوع است.
8- برای درخواست هرگونه کمک و یا تقاضای راهنمایی از پشتیبانی، میبایست نام وبسایت رسمی دیتالایف انجین فارسی به عنوان پشتیبانی و یا قدرت گرفته از این سیستم مدیریت محتوا، داخل وبسایت متقاضی موجود باشد، در غیر اینصورت پاسخ دادن به مباحث انجام نخواهد شد.
9- این حق برای تمای مسئولین انجمن محفوظ هست که هر پستی را در هر زمانی بدون اجازه گرفتن از ارسال کننده پست انتقال ، ویرایش و یا حذف کنند. مسئولین انجمن می توانند در صورتی که تشخیص دهند پست مربوطه حاوی مطالب نا مناسب است و یا ناقض قوانین سایت است آن را انتقال ، ویرایش ویا حذف کنند. تشخیص اینکه پست دارای شرایط اشاره شده است با مسئولین انجمن است و نه با کاربران سایت.
10- بد گویی و فحاشی به کاربران دیگر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و با فرد خاطی برخورد می شود.

 

توجه:

1- با کاربرانی که قوانین ذکر شده را رعایت نمایند برخورد می گردد.
2- اگر کاربری که به طور موقت دسترسیش قطع شده سعی کند با یک یوزر جدید در سایت ثبت نام کند در صورتی که مدیر از این موضوع مطلع شود دسترسی هر دو آیدی برای همیشه قطع خواهد شد.
3- هر کاربری که با استفاده از پیغام خصوصی با مدیران بخش های مختلف درگیر شود و برای این افراد پست هایی با محتوای تحقیر آمیز ، بی ادبانه و یا تهدید آمیز ارسال کند سریعا دسترسی آن کاربر برای همیشه قطع خواهد شد.
4- هر کدام از بخش های قوانین و یا بند های آن ممکن است بر حسب نیاز و یا گذشت زمان تغییر کند ، لذا اطلاع رسانی های ما را جدی بگیرید تا در صورت تغییر هر کدام از بخش ها از آنها اطلاع پیدا کنید.
5- قطع دسترسی دائم به عنوان آخرین راهکار در این سایت مورد استفاده قرار میگیرد.
6- در صورت عدم رعایت قوانین برخورد با هر سطح کاربری صورت می گیرد.
7- در صورت گرفتن 5 اخطار از سایت اخراج می شوید.

 

 

لازم به ذکر است قوانین وصف شده هر زمان در صورت صلاحدید تیم مدیریت دیتالایف‌انجین قابل تغییر است و کاربران موظف به رعایت قوانین اصلاح شده می باشند.